Anglický park, francouzská zahrada, arabský minaret a to vše za jedno odpoledne …
Tak jsme se díky pozvání od Vandy na prodloužený víkend na Pálavu konečně vypravili na jižní Moravu. Většina účastníků srazu Sdružení pejskařů a přátel psů dorazila později, my rychlejší jsme si hned po příjezdu udělali malý výlet s procházkou po nádherném parku u zámku Lednice. Nádherné počasí a jaro v nejlepší době opravdu lákalo na procházku a úžasný park se nám odvděčil nádhernými pohledy na nejrůznější odstíny svěží zelené barvy na stromech, barevné květy na krásných loukách a samozřejmě také na spousty zajímavých historických staveb v zámeckém parku. Udělali jsme si procházku kolem rybníků až k vyhlídce na romantickém minaretu a nakonec došli až k Janohradu, další romantické zámecké stavbě napodobující středověkou zříceninu. Výlet jsme zakončili u lednického zámku ve francouzské zahradě a potom už rychle utíkali domů před blížící se bouřkou. Ale, že je tu krásně ..
Pálava - kraj vinohradů a úrodných polí, ale i strmých skal a stepních strání
Druhý den našeho pálavského výletu jsme samozřejmě zamířili na nejhezčí místa Pavlovských vrchů, ke zřícenině Dívčích hradů. Často jsme na cestách projížděli kolem siluety kopců s hrady a skalními útvary, ale tentokrát jsme si konečně, díky setkání s přáteli, našli čas na podrobnější poznání. Naše psí výprava se od včerejška rozšířila o několik dalších účastníků setkání a tak jsme k vrcholkům Pálavy vyrazili již v docela početné skupince. Nádherné skoro letní počasí nám i dnes přálo a tak jsme si po výstupu na hřeben mohli dopřávat spousty nádherných pohledů do sluncem zalité krajiny, na vodní plochu Novomlýnských nádrží, krásně se zelenající vinice na svazích nad Pavlovem a Dolními Věstonicemi a nádherné bílé skály na okolních vršcích. Postupně jsme došli až k Dívčím hradům a odtud se jinou trasou po boční stěně a s malou odbočkou k Martinské skále vrátili na začátek dnešní cesty. Tím bychom skoro mohli tento výlet ukončit, ale měl ještě jedno malé překvapení. Na Děvičky jsme se ještě jednou vrátili a to na východ slunce. Noční vstávání a výstup skoro za tmy z Pavlova ke zbytkům hradu a potom netrpělivé čekáni na první sluneční paprsek. Úžasný zážitek, který si budeme dlouho pamatovat. Pálava se nám určitě vryla nejenom do paměti, ale i do srdce a určitě se sem budeme rádi vracet …
Po moři ze zelených trav plaví se koráb poslední záchrany...
Na tenhle výlet jsem se chystal dlouho a čekal na ten správný den, až bude slunce svítit, nebe bude dost modré a tráva krásně zelená. A když se to všechno konečně sešlo vypravili jsme se ve společnosti „vypůjčené“ Summer na malý odpolední výlet na vrch Dřevíč a samozřejmě také za úžasnou dřevěnou Archou, která tam uprostřed pole stojí pro radost a potěšení kolemjdoucích.
Nevím, kdo je autorem tohoto díla, nevím, kdo ji postavil, ale je to krásné, úžasné a tak překvapivé, že už jen ten pocit, když si myslíte, že se vám snad něco zdá nebo vidíte nějakou fatu morganu za návštěvu stojí...
Nad Maraskem - 801 m - Velikonoce v přírodě a bez pomlázky
Velikonoční tradice už dlouhé roky nepatří mezi naše oblíbené atrakce a tak se nám rozhodnutí zmizet na Velikonoční pondělí někam dál od lidí, zdálo jako ideální řešení. Našli jsme i spřízněné duše s podobným názorem a pro Ulli i psí kamarádky na cestu a v pondělí brzy po ránu vyrazili. A protože v brdských lesích se vždy dá najít spoustu krásných a klidných míst, vybrali jsme za cíl výletu další z řady brdských osmistovek vrchol Nad Maraskem. Počasí nám přálo a tak jsme cestu doplnili několika keškovými odlovy, návštěvou přírodních památek a samozřejmě i velice příjemnou zastávkou spojenou s opékáním špekáčků. No prostě další krásný den …
Kvetoucí třešně, nádherné výhledy a botanická zahrada na dalším z vrcholů Českého středohoří
Tak tenhle kopec, podobně jako okolní vrcholy, mě lákal a provokoval hodně dlouho. Kdykoliv jsme projížděli kolem směrem na Chomutov, tak jsem si říkal, že až to jednou půjde, měli bychom zkusit na tu „buřinku“ vystoupat. Krásný začátek jara a volná slunečná neděle se ukázala jako ideální příležitost. Po chvilce přemlouvání a zlehčování výšky toho „malého kopečku“ se mi podařilo přesvědčit i ženu a tak jsme vyrazili směrem na Louny na další výlet do Českého středohoří. Zaparkovali jsme s dostatečným odstupem od úpatí Oblíku, abychom se také „trochu prošli po rovině“ a vyrazili z jižní strany směrem k vrcholu. Na začátku stoupání jsme se nechali zlákat žlutými květy Hlaváčku jarního v zapomenutém rozkvetlém třešňovém sadu a tak jsme první část kopce prošli mimo cestu a teprve v polovině stoupaní navázali na malou pěšinku klikatící se po svahu vzhůru.
pracovni
pracovní
pracovni
Blížící se jaro nás a pozvání od kamarádů nás vylákalo na malý výlet z Berouna k rozhledně Děd na stejnojmenném kopci nad městem. Procházka to nebyla dlouhá, zato v pěkně početném složení. Vlastně jsme se připojili k výletu oddílu agility OSA111 a tak naši labíci a kamarádi z ulice udělaly malý doprovod početné skupince rychlých bordérek a dalších sportovních psů. Snad jsme je moc nezdržovali, naši psi ukázali své labradoří "schopnosti" a v opákání pojídání prvních letošních buřtíků jsme také určitě nezklamali.To nám jde ... a tak abychom také ttynabyté kalorie zase spálili prodloužili jsme si procházku ještě na protější kopce Brdatka a Ostrý. Sluníčko svítilo a bylo tam nádherně. Tak už je snad to jaro tady ...
Zvolské Homole a náš nový fresbee ...
Přírodní rezervace Zvolská homole se nachází na levém břehu Vltavy nad Vraným nad Vltavou. Svůj název má podle stejnojmenné zříceniny a archeologického nalezistě. Ze skály, která nad nejvýznamnější český tok vyčnívá, je velký rozhled jak na Vrané, tak na nejjižnější části Prahy. Přírodní rezervace byla vyhlášena roku 1989, od Zvole se nachází 1,5 km západním směrem a její rozloha je 47 ha